blogowy opis

Materiały promocyjne dla firmy. Poradnik dla początkujących

Chociaż wiele działań marketingowych przeniosło się do Internetu, wykorzystanie akcesoriów reklamowych wciąż posiada szereg atutów. 88%-procentowy wskaźnik zapamiętywalności umieszczonej na gadżetach promocyjnych nazwy sprawia, że pozwalają one na skuteczne budowanie świadomości istnienia marki. Dowiedz się więcej.

Koszulka reklamowa z logo

Chociaż wiele działań marketingowych przeniosło się do Internetu, wykorzytanie akcesoriów reklamowych do promocji biznesu wciąż posiada szereg atutów. Niezwykle wysoki, 88%-procentowy wskaźnik zapamiętywalności umieszczonej na gadżetach reklamowych nazwy firmy sprawia, że pozwalają one na skuteczne budowanie świadomości istnienia marki. Przekonaj się, co musisz wiedzieć, aby w pełni zrealizować tkwiący w nich potencjał.

I. Czym są upominki firmowe?

Pomyśl o długopisie, który dostajesz w banku, T-shirtach z nadrukami rozdawanych na koncertach lub o małej torbie z firmowym logo, którą daje Ci dentysta. Jeżeli prowadzisz biznes, Ty też możesz rozpocząć promowanie go przy użyciu gadżetów reklamowych z nadrukiem.

Upominek firmowy to praktyczny, drobny przedmiot, który zostaje przekazany przez przedsiębiorstwo klientom lub pracownikom. Gadżety korporacyjne mogą posiadać zastosowanie w domu lub poza domem, jednak zawsze powinny odznaczać się starannym wykonaniem i być elegancko zapakowane.

Głównym celem wykorzystania gadżetów reklamowych z nadrukiem jest to, aby nazwa Twojej firmy jak najdłuższej utrzymała się w świadomości klientów. Jeżeli będą oni mieli możliwość częstych kontaktów z firmowym logo, w razie potrzeby łatwiej przypomną sobie o Twojej ofercie.

Co jeszcze należy wiedzieć o upominkach firmowych? Aby to wyjaśnić, zebraliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane nam pytania w jednym miejscu.

II. Jakie są rodzaje upominków firmowych?

Zacznijmy od tego, że gadżety reklamowe dzielą się na kilka typów. Każdy z nich posiada nieco inne zastosowania.

1. Prezenty okolicznościowe

Gadżety okolicznościowe to prezenty przygotowywane na specjalne okazje. Mogą to być święta, rocznice ważnych wydarzeń, celebracje związane z nawiązaniem nowej współpracy, zrealizowanymi zamówieniami itd. W skład tej kategorii wchodzą również indywidualne upominki dla pracowników.

Notes reklamowy

Urodziny, wesele, narodziny dziecka, rocznica zatrudnienia w firmie – okazji do wręczania upominków firmowych jest wiele. Zawsze powinny być one jednak związane z ważnymi wydarzeniami w życiu osobistym pracowników, partnerów biznesowych lub klientów.

2. Upominki grupowe

Upominki grupowe to prezenty przekazywane przez jednych pracowników firmy drugim. W pewnych okolicznościach wręcza się je również szefowi. Może to być jeden prezent sfinansowany przez większą grupę lub zestaw prezentów rozdystrybuowany w szerszym gronie.

W pierwszym przypadku grupa pracowników dzieli się wydatkami, aby opłacić droższy, wysokiej jakości produkt z okazji jakiegoś ważnego wydarzenia. Wykorzystanie upominków grupowych sprzyja wewnętrznej integracji w firmie, wzmacniając poczucie solidarności. Planując zakup upominków grupowych, musisz jednak pamiętać, że nie powinny być one zbyt osobiste.

3. Spersonalizowane upominki

Spersonalizowany prezent może być zarówno upominkiem okolicznościowym, jak i grupowym. Gadżety reklamowe z nadrukami zasługują na wyróżnienie, ponieważ ich przygotowanie wymaga dodatkowego nakładu pracy.

Brelok reklamowy

Spersonalizowany upominek dla klientów, partnerów biznesowych lub pracowników zwykle może być czymś prostym. Koszulka lub torba z nadrukiem, długopis lub notes, kubek lub breloczek – dzięki personalizacji wybrany produkt staje się unikalny, wywołując pozytywne wrażenia. To sprawia, że obdarowania nim osoba łatwiej zacznie się z nim identyfikować.

4. Gadżety reklamowe

Gadżety reklamowe to produkty, które służą do promocji przedsiębiorstwa. Zwykle posiadają one nadrukowane logo, slogan reklamowy lub adres strony internetowej. Smycze reklamowe, opaski na rękę, kubki, czapki, torby lub T-shirty – możliwości wyboru produktu do personalizacji pozostają niemal nieograniczone. Najczęściej rozdawane za darmo, gadżety reklamowe pozwalają na skuteczne budowanie świadomości istnienia marki wśród nowych klientów. Innymi słowy, im więcej osób z nich skorzysta, tym lepsze uzyskasz efekty.

Pomimo tego, że spora część działań marketingowych przeniosła się dzisiaj do sieci, gadżety reklamowe z nadrukami nie straciły swoich atutów. Dzieje się tak głównie dlatego, że są to praktyczne obiekty fizyczne, które mogą pozostawać w obiegu nawet przez wiele lat. To oznacza, że pozwalają one na nawiązywanie relacji z Twoją firmą wszystkim, którzy wezmą je w ręce.

III. Jakie są zalety gadżetów reklamowych?

Najkrócej mówiąc, wykorzystanie gadżetów reklamowych pozwala na skuteczne rozwijanie firmy. Wynika to z kilku wzajemnie powiązanych przyczyn.

Jakie korzyści zapewniają gadżety reklamowe?

  • Poprawiają morale w pracy,
  • Zwiększają rozpoznawalność marki,
  • Pozwalają na budowanie więzi z klientami i partnerami biznesowymi,
  • Zapewniają możliwość zdobywania nowych leadów.

Dlaczego firmy rozdają gadżety reklamowe swoim klientom? Robią to przede wszystkim dlatego, że takie działania sprzyjają budowaniu lojalności i długoterminowych więzi. Jeżeli odpowiednio zatroszczysz się o klientów swojej firmy, zwiększysz szansę na to, że będą do Ciebie wracać. Oprócz tego zaczną również polecać przedsiębiorstwo innym, zwiększając jego rozpoznawalność na rynku.

Kobieta w smyczy reklamowej

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Advertising Speciality Institute, większość ludzi zachowuje otrzymane gadżety reklamowe nawet do 8 miesięcy. Dzięki temu mają oni wiele czasu, aby zachowywać kontakt z nazwą i logo danej firmy. Ponieważ gadżety firmowe to darmowe produkty, które pozostają użyteczne w codziennym życiu, posługujące się nimi osoby stopniowo przenoszą pozytywne skojarzenia z upominków reklamowych na przedsiębiorstwa, które im je podarowały.

Badania Promotional Products Association International wskazują natomiast, że 88% ludzi, którzy otrzymują gadżety reklamowe z nadrukami, zapamiętuje umieszczoną na nich nazwę firmy. 85% sięga natomiast po jej produkty. Jest to niezwykle wysoki współczynniki zwrotu inwestycji marketingowych, który nie powinien ujść Twojej uwadze. Jeżeli do tej pory nie miałeś zbyt wielu doświadczeń z gadżetami firmowymi, pomyśl o zainwestowanie w nie choćby na próbę.

IV. Z czego wynikają zalety upominków reklamowych?

Stosowanie upominków reklamowych pozwala na przyciągnięcie do firmy nowych klientów. Za każdym razem, gdy jakaś osoba używa Twojego gadżetu reklamowego, takiego jak spersonalizowany długopis, breloczek z nadrukiem lub etui na okulary, wszyscy ludzie w jej otoczeniu również wchodzą w kontakt z firmowym logo. Co więcej, jak wynika ze wspomnianego już raportu ASI, 63% mieszkańców Stanów Zjednoczonych po pewnym czasie przekazuje upominki biznesowe dalej.

Torba reklamowa z nadrukiem

Wykorzystanie gadżetów reklamowych sprzyja również utrzymaniu klientów. Chodzi tutaj o to, jak wiele osób wraca do Twojej firmy, skorzystawszy z jej oferty przynajmniej raz. Jeżeli uhonorujesz go drobnym upominkiem, klient poczuje się doceniony i dowartościowany. Dzięki temu zyska do Ciebie przychylny stosunek, wiążąc się z Twoim biznesem na dłużej. Taki rodzaj relacji sprawia, że klienci pozostają zaangażowani i otwarci na Twoje propozycje. Są również chętni do polecania Twojej firmy innym.

Podsumowanie

Rozdawanie upominków firmowych pozwoli Ci uzyskać reputację kogoś, kto troszczy się o klientów i potrafi skutecznie komunikować się na rynku. To oznacza, że dzięki tej strategii marketingowej do Twojej firmy stopniowo zaczną napływać nowi odbiorcy. Jeżeli masz wątpliwości, jakie gadżety reklamowe będą dla Ciebie najlepsze, chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Nie czekaj i już dzisiaj wznieś swój biznes na wyższy poziom.

Źródło: Dayspringpens.com
Fundusze europejskie
zadzwoń do nas
Europejski Fundusz Rozwoju ReionalnegoX

Wgraj tutaj swój projekt graficzny

Dozwolone formaty pliku: pdf, jpg, zip. Maksymalny rozmiar pliku: 20 MB

Napisz komentarz do zamawianego produktu

loading...