FAQ

I. Gadżety reklamowe

1. Czym są gadżety promocyjne?

Gadżety reklamowe to praktyczne przedmioty codziennego użytku, które pozwalają na dotarcie z przekazem promocyjnym do nowych klientów. Dzięki umieszczeniu na nich firmowego logo lub adresu strony www, smycze firmowe, opaski na rękę, notatniki długopisy, podkładki pod myszkę, ręczniki i wiele innych przeobrażają się w trwałe i oryginalne nośniki reklamy. Gadżety reklamowe mogą być rozdawane pracownikom, klientom i partnerom biznesowym, pozwalając na skuteczne budowanie świadomości istnienia marki. Jak wynika z badań, 88% osób, które otrzymują gadżety promocyjne z nadrukami, zapamiętuje widniejącą na nich nazwę firmy.

2. Czym jest wizualizacja?

Wizualizacja to poglądowy obraz zamawianego produktu, na którym widnieje wskazany przez klienta wzór graficzny. Projekt jest bezpłatnie przygotowywany przed potwierdzeniem zamówienia i pozwala sprawdzić, jak będzie prezentować się finalny, spersonalizowany produkt z logo, sloganem reklamowym lub innym obrazem.

3. Czy mogę otrzymać próbkę fizyczną przed złożeniem zamówienia?

Tak – nasi klienci mają możliwość otrzymania próbki wybranego produktu. Zamówienie próbki fizycznej wymaga jednak dokonania dodatkowej opłaty.

4. Jakie gadżety reklamowe dla klientów będą najlepsze?

Wybór odpowiednich gadżetów reklamowych dla klientów musi być związany ze specyfiką danej branży. Jeżeli np. prowadzisz hotel lub restauracje, możesz sięgnąć po spersonalizowane ręczniki lub leżaki na taras. Do najpopularniejszych gadżetów promocyjnych należą smycze reklamowe, breloczki z logo, kubki z nadrukami, długopisy i spersonalizowane T-shirty. Są to produkty, które dobrze sprawdzą się w większości przedsiębiorstw. Wybór odpowiednich akcesoriów promocyjnych jest też uzależniony od wielkości dostępnego budżetu.

5. Jaki nadruk powinienem umieścić na wybranym produkcie?

Składając zamówienie na wybrany produkt z nadrukiem, możesz przesłać nam dowolny wzór graficzny lub poprosić nas o jego przygotowanie. Do najczęściej umieszczanych na gadżetach reklamowych nadruków należą elementy identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa, takie jak logo, logotyp i slogan, a także podstawowe informacje firmowe – numer telefonu, adres strony www lub adres e-mail. Nasi klienci mają jednak możliwość samodzielnego wybrania dowolnych elementów nadruku: jego kolorów, wzorów graficznych, tekstury i napisów.

6. Czy mogę wybrać dowolne miejsce na nadruk?

Nie zawsze – nie wszystkie powierzchnie dostępnych w naszej ofercie produktów nadają się do umieszczenia na nich nadruków. Najczęściej nadruki mogą znaleźć się z przodu lub z tyłu produktów, a także na poszczególnych panelach (w przypadku produktów zszywanych z kilku elementów). Przy zakupie smyczy reklamowych zapewniamy możliwość zadruku jedno- lub dwustronnego. W przypadku zakupu kubków, pojemników i artykułów biurowych szczegóły lokalizacji nadruku są indywidualnie ustalane z klientem.

7. Jakie gadżety reklamowe dla dzieci są najlepsze?

W naszej ofercie znajdują się maseczki na twarz dla dzieci, które zostały przyozdobione sympatycznymi nadrukami, plecaki i inne elementy odzieży, kamizelki odblaskowe, kolorowe paski, długopisy, piórniki i inne artykuły szkolne, a także podkładki pod myszkę i spersonalizowane kubki. Są to wysokiej jakości produkty, które dzięki personalizacji świetnie sprawdzą się jako unikalne upominki.

8. Czy nadruki na ubraniach są trwałe?

Tak – wykonując nadruki na spersonalizowanej odzieży, korzystamy przede wszystkim z technologii druku cyfrowego DTF. Umieszczone na ubraniach nadruki odznaczają się nie tylko estetycznym wyglądem, lecz również dużą trwałością. Ponieważ przeniesiona z folii na ubrania farba zostaje zaprasowana w specjalnej prasie, nadruki DTF nie ulegają uszkodzeniu w praniu i nie schodzą z ubrań nawet przy nadmiernym zaginaniu materiału.

9. Czym jest zrywka bezpieczeństwa?

Zrywka bezpieczeństwa to element smyczy reklamowej, który minimalizuje ryzyko wypadku. Jest to umieszczony w smyczy, plastikowy element, który ulega automatycznemu zerwaniu w przypadku nagłego pociągnięcia smyczy przez osobę trzecią lub maszynę. Smycze ze zrywkami bezpieczeństwa szczególnie dobrze sprawdzają się w fabrykach, zakładach produkcyjnych i magazynach.

10. Czym jest złączka w smyczy reklamowej?

Złączka to umieszczony w smyczy reklamowej, plastikowy element, który pozwala na wygodne odpinanie jej końcówki. Ponieważ smycze promocyjne zwykle służą do przenoszenia kluczy, telefonów lub identyfikatorów służbowych, możliwość odpinania fragmentu smyczy bez potrzeby każdorazowego zdejmowania jej z szyi zdecydowanie sprzyja codziennej wygodzie.

11. Co to jest skóra wegańska?

Skóra wegańska to typ trwałego, wodoodpornego papieru, który posiada właściwości upodabniające go do skóry. Ekologiczny materiał powstaje z opadów drzewnych i jest w 100% wegański. Wytrzymałość skóry wegańskiej pozwala wykorzystywać go do szycia różnego rodzaju produktów: plecaków z nadrukami, torebek na biodra i na ramię, saszetek, pojemników na kwiaty i przedmioty codziennego użytku, a także ekologicznych piórników i toreb na wino.

12. Co to jest materiał rPET?

rPET to typ przetworzonego plastiku, który powstaje w procesie recyklingu butelek. Ekologiczny materiał jest wykorzystywany przy produkcji różnego rodzaju gadżetów reklamowych na zamówienie, takich jak smycze firmowe, breloczki, opaski na rękę czy pokrowce na siodełko rowerowe.

13. Z jakich materiałów powstają ekologiczne gadżety reklamowe?

Ekologiczne produkty w naszej ofercie powstają z dwóch materiałów: rPET i skóra wegańska. rPET to przetworzony plastik pozyskiwany w procesie recyklingu butelek. Jest on wykorzystywany głównie do produkcji smyczy reklamowych i opasek na rękę. Oprócz tego korzystamy ze skóry wegańskiej. Ten wysokiej jakości, trwały i wodoodpory papier znajduje zastosowanie głównie przy produkcji plecaków, toreb z nadrukami i pojemników na przedmioty codziennego użytku.

14. Jak dobrać technikę nadruku do gadżetu reklamowego?

Ponieważ dysponujemy bogatym parkiem maszynowym, jesteśmy w stanie precyzyjnie dobrać technikę nadruku do zamówienia. Wykonywanie nadruków na różnych typach produktów wymaga wybrania odpowiedniej technologii. Realizując zamówienia na smycze reklamowe, korzystamy z sublimacji. Druk cyfrowy DTF i druk sitodrukowy pozwalają na wykonywanie wysokiej jakości nadruków na tekstyliach. Tampodruk znajduje natomiast zastosowanie przy umieszczaniu nadruków na nierównych powierzchniach. Korzystamy z niego przy produkcji kubków lub długopisów. Technika druku lateksowego służy natomiast do przygotowywania tapet, plakatów, naklejek i innych materiałów poligraficznych. Oprócz tego jesteśmy w stanie korzystać z technologii haftu komputerowego i graweru.

15. Jaki karabińczyk do smyczy reklamowej jest najlepszy?

Najczęściej wykorzystywanym w smyczach reklamowych karabińczykiem jest karabińczyk typu rybka. Dzięki obrotowej końcówce i łatwym otwieraniu pozwala on na wygodne przypinanie do smyczy kluczy i innych akcesoriów. Pozostałe rodzaje karabińczyków dobrze sprawdzają się w innych produktach (np. karabińczyk 'krokodyl’ w etui na identyfikatory, a 'smerf’ w smyczach dla psów).

16. Czy mogę zamówić gadżety reklamowe bez logo?

Tak – zamówienie gadżetów reklamowych bez logo nie stanowi żadnego problemu. Wystarczy przekazać nam informację na temat oczekiwanych cech wybranego produktu.

17. Jak wykorzystać gadżety reklamowe do promocji firmy?

Gadżety reklamowe z logo lub innym wzorem graficznym mogą być rozdawane klientom, partnerom biznesowym i pracownikom. Spersonalizowane produkty mogą być rozdawane w siedzibie firmy lub dodawane do rozsyłanych klientom upominków. Gadżety reklamowe świetnie sprawdzą w czasie w czasie targów, konferecji biznesowych i innych wydarzeń branżowych. Ponieważ poziom zapamiętywalności umieszczonych na nich informacji jest wysoki, gadżety reklamowe umożliwiają budowanie świadomości istnienia marki wśród nowych odbiorców.

II. Projekty graficzne

18. Co to jest logotyp?

Logotyp to logo trwale połączone z tekstem (typografią). Jest to podstawowy element identyfikacji wizualnej produktu lub firmy. Logotyp w wersji cyfrowej występuje w formie grafiki wektorowej lub obiektowej umieszczonej w matematycznie zdefiniowanym układzie współrzędnych. Logotyp stanowi główną część nadruków umieszczanych na smyczach reklamowych i innych gadżetach promocyjnych.

19. Co to jest DPI?

DPI to podstawowa jednostka rozdzielczości obrazu. Skrót DPI oznacza 'dots per inch’, czyli liczbę punktów przypadającą na jeden cal. Im wyższy współczynniki DPI, tym wyższa rozdzielczość obrazu. Współczynnik DPI jest wykorzystywany w pracach graficznych i poligraficznych. Odgrywa on istotną rolę przy doborze plików do wykonywania nadruków na gadżetach reklamowych i innych produktach.

20. Co to jest RGB?

RGB to skrót oznaczający jeden z najpopularniejszych modeli przestrzeni barw. Litery w skrócie odpowiadają poszczególnym kolorom: R – red, G – green, B – blue. Są to barwy, które pozwalają na uzyskanie dowolnych odcieni kolorystycznych. Aby stało się to możliwe, wystarczy połączyć je w odpowiednich proporcjach.

21. Co to jest CMYK?

CMYK to zestaw czterech podstawowych farb drukarskich. Litery w skrócie odpowiadają poszczególnym kolorom: C – cyjan, M – magenta, Y – yellow, K – black. Zestaw barw CMYK jest wykorzystywany w pracach graficznych i poligraficznych, pozwalając na precyzyjne dopasowanie kolorów wydruków.

III. Techniki nadruku

22. Co to jest druk wielkoformatowy?

Druk wielkoformatowy to technologia drukarska, która służy do produkcji banerów reklamowych, szyldów, plakatów i innych materiałów marketingowych. Mianem wydruków wielkoformatowych określa się te wydruki, które nie mogą zostać wykonane na komercyjnych drukarkach dostępnych w biurach lub w domu. Nadruki wielkoformatowe najczęściej są umieszczane na folii lub na papierze.

23. Co to jest druk cyfrowy?

Druk cyfrowy to zaawansowana technika drukarska, która wymaga wykorzystania plików w wersji elektronicznej. W jej przypadku dane komputerowe są przesyłane bezpośrednio do urządzenia drukującego. Taka forma przesyłu danych pozwala na swobodą modyfikację graficznych lub tekstowych elementów każdej odbitki drukowanego obrazu.

24. Co to jest sitodruk?

Jedna z najczęściej wykorzystywanych technik drukarskich. Sitodruk polega na przepuszczeniu farby przez specjalny szablon nałożony na drobną siatkę (tkaną, metalową lub zrobioną z włókien syntetycznych). Technika druku sitodrukowego jest najczęściej stosowana do umieszczania nadruków na smyczach reklamowych, opaskach na rękę, T-shirtach, torbach i innych artykułach odzieżowych na zamówienie.

25. Co to jest druk offsetowy?

Druk offestowy to popularna technika druku płaskiego. W jej przypadku obraz jest przenoszony z płaskiej formy drukowanej na zadrukowywane podłoże za pomocą specjalnego cylindra pośredniego. Druk offsetowy jest wykorzystywany do produkcji takich materiałów poligraficznych, jak papierowe opakowania, etykiety, czasopisma i katalogi, ulotki, kalendarze i wizytówki.

26. Co to jest tampodruk?

Tampodruk to jedna z technik druku wklęsłego (pośredniego). W jej przypadku farba zostaje przeniesioan na materiał za pomocą specjalnego miękkiego stempla zwanego tamponem. Możliwość korzystania z tamponów o różnych kształtach sprawia, że nadruki mogą być umieszczane na nierównych i nieregularnych powierzchniach. Dobranie odpowiedniej farby wystarcza, aby wykorzystać technikę tampodruku do umieszczani nadruków na tworzywach sztycznych, gumie, szkle i metalu.

27. Czym jest nadruk DTF?

Technologia DTF to szybkie i ekonomiczne rozwiązanie poligraficze, które pozwala na umieszczenia nadryków na tekstyliach. Nadruki wykonane na bawełnie, poliestrze i różnych mieszankach odznaczają się dużą trwałością i elastycznością. Technologia DTF pozwala na wykorzystanie wielu kolorów w celu uzyskania wysokiej jakości nadruków na produktach w różnych kształtach (koszulkach, torbach lub czapkach).

28. Co to jest druk lateksowy?

Druk latekstowy to technika drukarska, która pozwala na wydajną realizację projektów poligraficznych, takich jak tapety, plakaty i naklejki. W tym przypadku nadruki mogą być umieszczane na folii i różne rodzaju papierze, odznaczając się wysoką jakością, dużym nasyceniem kolorów, odpornością na promieniowanie UV i warunki zewnętrzne.

29. Co to jest druk UV?

Druk UV to powszechnie wykorzystywana w branży reklamowej technika drukarska, która pozwala na umieszczanie nadruków na płaskich powierzchniach. Druk UV najczęściej służy do przygotowywanie różnego rodzaju wydruków i szyldów reklamowych, m. in. na targi branżowe i inne eventy.

30. Co lepsze sitodruk czy druk cyfrowy?

Sitodruk i druk cyfrowy to techniki drukarskie, które znajdują zastosowanie w umieszczaniu nadruków na odzieży. Cechy obydwu technologii stają się istotne w zależności od specyfiki zamówienia. Chociaż druk cyfrowy to nowocześniejsza technika, która zapewnia dużą wydajność, sitodruk stanowi gwarancję większej wytrzymałości nadruków. Decyzja o wyborze techniki nadruku powinna również zależeć od wielkości zamówienia. W przypadku mniejszych zamówień warto postawić na ekonomiczny druk cyfrowy. Jeśli jednak zamówienie jest większe, prawdopodobnie lepiej sprawdzi się druk sitodrukowy.

31. Czym różni się druk cyfrowy od offsetowego?

Zarówno druk cyfrowy, jak i offsetowy pozwalają na przygotowywanie materiałów poligraficznych. Główną zaletą techniki druku cyfrowego jest duża wydajność. Jest to technologia, która dobrze sprawdza się produkcji tapet, plakatów, naklejek i katalogów nawet w niewielkich nakładach. Jeśli chodzi o druk offsetowy, proces przygotowania pliku do realizacji zamówienia jest nieco dłuższy, co w takim przypadku wiąże się z nieco wyższymi kosztami. W przypadku większych zamówień sytuacja się zmienia. W przeciwieństwie do techniki offsetu, druk cyfrowy pozwala na modyfikację elementów projektu graficznego nawet na pojedynczych wydrukach. Druk offsetowy zapewnia natomiast nieco wyższą jakość wydruków.